Daniel Raček

V mladosti bol unesený folklórom a spoločenským tancom. Od roku 1992 sa venuje súčasnému tancu a kontaktnej improvizácii. Po ukončení Matematicko - fyzikálnej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave začal najskôr pracovať v divadle Štúdio tanca v Banskej Bystrici a od roku 1999 ako umelec v slobodnom povolaní doma i v zahraničí (Česká republika, Maďarsko, Nórsko, Grécko). V súčasnosti je členom Debris Company (Bratislava) a Karen Foss Quiet Works (Nórsko).

Od roku 2014 ako zakladajúci člen tvorí v zoskupení Neskorý zber (Bratislava). V roku 2006 bol ocenený cenou za najlepší interpretačný výkon v súčasnom tanci - Philip Morris/Kvet Baletu. Vo svojej pedagogickej praxi sa zameriava na princípy súčasného tanca so špeciálnym fokusom na obrátené polohy tela a moderný partnering.

Ako pedagóg spolupracoval s niekoľkými tanečnými konzervatóriami (Banská Bystrica, Ostrava, Budapešť) i profesionálnymi divadlami (Divadlo Štúdio tanca v Banskej Bystrici, Národné divadlo Moravskoslezské v Ostrave, Farma v Jeskyni v Prahe). Je absolventom MFF UK a VŠMU v Bratislave.

IG: @danielracek

Denisa Strečanská

Od siedmych rokov pôsobila v tanečnom klube Jessy Vavrišovo, kde sa venovala súťažnému tancu v disciplínach IDO show dance; neskôr jazz a modern&contemporary. Počas štúdiu na VŠMU strávila semester na nórskej univerzite (University of Stavanger), kde sa venovala hlavne súčasnému tancu.

Získala štipendium na tanečný camp v Číne (2016), kde sa vzdelávala od uznávaných pedagógov súčasného tanca z Európy a Číny. Svoju pedagogickú prax si zdokonaľovala v TK Jessy, TŠ elledanse, TK La Portella, TK Lentilky Žilina a iné.

V roku 2017 úspešne ukončila štúdium na VŠMU v odbore didaktika moderného tanca. Stala sa interpretom v súčasných predstaveniach “Malé ženy”, “Vráskanie”. V roku 2018 sa stala spoluzakladateľkou projektu DanceContinent, kde pôsobí ako manažér, pedagóg, choreograf.

Svoje skúsenosti a vedomosti si rozšírila v oblasti športu na FTVŠ – odbor trénerstvo, kde ukončila magisterské štúdium. Vedomosti si doplnila na Trénerskej a inštruktorskej akadémii FTVŠ UK v Bratislave - inštruktor jógy a jógovej terapie. Aktuálne pôsobí na Katedra telesnej výchovy - Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave ako odborný asistent.

IG: @denisa_strecanska

Kristína Tukan Martanovičová

Tanečnica, choreografka, herečka zo Slovenska pôsobiaca v Prahe. Spolupracuje na komerčných projektoch (televízne projekty, reklamy, Aurora, Ghostmane, Katarzia) až po divadelné a alternatívne projekty ako napríklad Snowflakes, projekt s cirkusom La Putyka, ConTeatr a iné.

Vo svojej tvorbe sa zameriava na autentický pohyb a výrazovosť, charakteristická je i pre svoju muzikalitu. Ako lektorka sa snaží rozvíjať zmysel pre komunitu, pre objavovanie svojich hraníc, či limitov, ktoré vytvárajú unikátne ihrisko, či priestor pre tanec.

IG: @kristinatukan

Simona Bobeková

Tancu sa začala venovať ako 5-ročná. Absolvovala Súkromné tanečné konzervatórium Dušana Nebylu v Trnave. Akademické vzdelávanie ukončila na VŠMU. Vzdelávanie si doplnila na rôznych workshopoch a kurzoch na SR aj v zahraničí /Dancearts vo Viedni, Steps on Broadway v New Yorku, First State Ballet Theatre v Delaware/.

Interpretačne pôsobila v OZ Kubánkov sen (bývalí tanečníci SĽUK-u) a v B-Swing, o.z., ktorý sa venuje tancom 20-40-tych rokov 20. stor. Ako interpret pôsobila 3 roky v Balete Štátnej opery v Banskej Bystrici. Je držiteľkou certifikátov PortDeBras® Popri vysokej škole pracovala ako pedagóg predovšetkým tanečnej prípravy a klasického tanca na viacerých tanečných školách, kluboch. Svoje tanečné vedomosti odovzdáva ďalej už 10 rokov.

IG: @simi_bobi

Mária Viteková

Tancu sa začala venovať ako trinásťročná, v tanečnej škole elledanse. Od roku 2018 je súčasťou tímu DanceContinent, ktorý sa okrem iného, každoročne zúčastňuje Majstrovstiev Slovenska, Európy, sveta v disciplína IDO – jazz, modern&contemporary. V roku 2022 ukončila bakalárske štúdium na VŠMU - odbor Tanečné divadlo a performancia. Počas štúdiu na VŠMU strávila semester na nórskej univerzite (University of Stavanger), kde sa venovala predovšetkým súčasnému tancu.

Aktuálne je študentkou magisterského stupňa na VŠMU - odbor choreografia pod vedením Igora Holováča. V rokoch 2020 – 2023 pôsobila na Novej scéne v muzikály Turandot, kde bola súčasťou tanečnej a speváckej company. 2022 s muzikálom Turandot vycestovala aj na Daegu International Musical Festival v Kórei.

Od začiatku svojej tanečnej a tvorivej kariéry sa zúčastňovala rôznych workshpov, campov na Slovensku aj v zahraničí. Ako súčasť kreatívneho tímu DanceContinent sa podieľa na vzniku a vizualizácií rôznych projektov a spoluprác (Tanečná kreativita, Tanečný maratón, GRIF, spolupráca s Grand Vígľaš, VELGUD, GoNow, DOT GALÉRIA a iné).

IG: @mariavitekova_

Pascal Marty

Svoju kariéru začal na tanečnom konzervatóriu Ballet Junior de Genève pod vedením Seana Wooda a Patrice Delay. Pôsobil v divadle Saarlandisches Staatstheater pod vedením o Marguerite Donlon. Neskôr sa stal hosťujúcim tanečníkom a tvorcom pre Karas Aparathus/ Saburo Teshigawara, Astrid Boons’s and Winter Guests/Alan Lucien Øyen. V rokoch 2013-2022 bol členom GöteborgsOperans Danskompani pod umeleckým vedením Adolphe Binder a Katrín Hall.

V tomto období spolupracoval ako tanečník s choreografmi a tvorcami ako Yoann Bourgeois, Sidi Larbi Cherkaoui, Eyal, Ohad Naharin, Damien Jalet a mnoho ďalších. Stal sa blízkym spolupracovníkom choreografa Lewisa Majora (Austrália), ktorý preňho pripravil dva originálne sóla: Epilóg (2018) a Ophelia (2021), s ktorými absolvoval turné po celom svete. Ako choreograf vytvoril diela pre GöteborgsOperans Danskompani, Dans I Nord, the TAFE University a the T.C. Tvoril pohyb do filmov v spolupráci s Gorki-Glaser Muller, Shawn Fitzgerald Ahern.

V poslednom období spolupracoval na inscenáciách Skid a Boléro ako asistent choreografov Sidi Larbi Cherkaoui, Damien Jalet v Grand Théâtre de Genève.

IG: @neverwonderdownonyourknees
loading please wait
Ďakujeme
Vaša správa bola úspešne odoslaná, v najbližšej dobe Vás budeme kontaktovať.
pokračovať
Chýbajúce údaje
Prosím vyplnte všetky povinné údaje, ďakujeme.
pokračovať
Ospravedlňujeme sa
Prepáčte, ale nastala chyba. Skúste to prosím neskôr.
pokračovať